Ondra

Hudební CURRICULUM VITAE

Beatlesovský odkojenec. Od čtrnácti snaha naučit se na kytaru, což se dodnes míjí výsledkem. NIcméně jakáž takáž účast v kapelách Marxova tchýně a Klamy reklamy, kde se realizoval hlavně jako autor textů a melodií, většinu aranžmá a instrumentálních výkonů moudře přenechával spoluhráčům, kteří byli vždy lepší (tady znovu narážíme třeba na Láďu Galuska). Asi největší úspěch – videoklip Klamů r. Byteček jako klícka, který byl dokonce několikrát v televizích.

Roku 1999 poznává na společných klubových-koncertních parties  kapelu 2nd Band a do léta 2003 se vypracovává na předsedu jejího fanclubu. V této roli je vyzván k pohostinskému vystupování - doplňuje instrumentář o perkuse (djembe a darbuku) a doprovodné vokály. Jeho ambicemi je nenarušovat sound původního kvartetu (Beatles byli také čtyři) a jen jej citlivě doplňovat.

Krédo coby rytmického hráče? Převzato z nedávného (21.10.2009) osobního (!) rozhovoru s fenomenálním americkým bubeníkem  Stevem Gaddem (zahrál si i s Paulem McCartneym, zase ti Beatles!): „Udělat dobrý groove (rytmický vzorek) . Hrát rytmus tak, aby se lidi bavili, bylo jim fajn (groovy feeling, slovní hříčka) a chtělo se jim tancovat.“  Na první pohled všeobecné až banální, ale nekupte to od prvoligové světové hvězdy!  Tak takhle to má Ondra se 2ndBandama, jimž se snaží skromně a funkčně dělat páté kolo toho jejich vozu, který samozřejmě stejně perfektně jede i po čtyřech!

Poznámka recenzenta : Tohle hudební CURRICULUM VITAE si zcela kriticky vůči vlastní osobě a zcela nekriticky vůči svému okolí napsal Ondra sám! Laughing

Další fotografie rubriky Biografie - Ondra najdete zde

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Novinky

12. 6. 2018

Jaro

2nd Band odehrál během měsíce a půl tři koncerty.

25. 9. 2017

Kuželov Fest

Kuželove Fest, aneb jak jsme se stali hlavní hvězdou kuželovského festivalu.

19. 12. 2015

U Edisona

Rok 2016 a prvních 60 let Libora jsme zakončili hraním v restauraci U Edisona v Hrabůvce.

archív

Oblíbené odkazy