Úvodní stránka » O nás » Jak to bylo se 2nd Bandem

Jak to bylo se 2nd Bandem

Zrození 2nd Bandu

6.6.99 v toto satanské datum plné šestek a obrácených šestek to začlo. V klubu TNT (zkratka pro trinitrotoluen), který jsme si vybrali pro pravou rockovou atmosféru (taky to tam pěkně vonělo) se za značných porodních bolestí zrodil 2nd Band. Přestože jsme se poměrně pečlivě chystali, byli jsme zaskočeni mnoha okolnostmi a i když nakonec vše dopadlo dobře, stojí to za zmínku.

Na začátek jsme nacvičili instrumentální úvod, který sestával asi ze tří hardrockových pasáží zvukově inspirovaných u Deep Purple, od něhož jsme si slibovali, že se uklidníme a na zpívanou část už budeme v pohodě. Názvy už přesně nevíme, ale bylo to něco jako "Vesmírné prase", "Divá svině" ap. Trochu nás zaskočilo, že Leoš, který začínal na varhany pronesl, že začátek trochu překopal a že to bude bomba. A byla. Sám Leoš zapoměl jakže to nacvičil, ale když už začal hrát, tak už musel pokračovat. My ostatní jsme připomínali boxera po KO, neboť jsme vůbec nechápali, co se to děje. Nějak jsme se přidali, ale že bychom se nějak uklidnili, to se říct zrovna nedá. Spíše jsme čekali, jestli nás početný dav, od kterého jsme vybrali vstupné, nebude chtít lynčovat. Snad jediné štěstí bylo, že i zvukař byl z heavymetalovo free jazzového úvodu, kde si nástroje žily vlastním životem, tak vyveden z míry, že jeho houkající aparatua doplnila šílenou kakafonii zvuků hodnou nejvyšších mistrů moderního umění a lidi úplně přesně nevěděli, kdo je původcem těch šíleností.

Kolem čtvrté písničky už ale všechno začalo fungovat. To už i Ivo našel ve strunách byskytary zapletené trsátko, které půl hodiny před začátkem hledal a zvyšoval nervozitu. No, čekali jsme že budeme hrát o mnoho lépe, než jak to dopadlo, ale posluchači očekávali, že to bude o mnoho horší. Jedinou velkou potíží už pak bylo, že poté co jsme se dohrabali ke konci a zahráli přídavky, šílící dav chtěl ještě, ale my už jsme nic neuměli a opakovat jsme nechtěli. Takže to skončilo remízou. Zvukař nám poradil ať více cvičíme, načež mu ukradli kufr s mikrofonama. A to byla poslední epizoda z dobrodružného zrození 2nd Bandu.

Další vývoj

V náledujících letech jsme odehráli řadu koncertů v ostravských klubech. Jejich asi neúplný seznam najdete v rubrice koncerty. Potkali jsme se z řadou úžasných lidí, zahráli jsme si se spoustou zajímavých kapel a snad jsme i potěšili naše přátele, kamarády a lidi, kterým se naše písničky a jejich pojetí líbí.

Naše písničky hráli v rádiu, vystupvali jsme ve vysílání kabelové televize, zahráli jme si na jednom pódiu např. s Nohabandem Jakuba Nohy, nebo s Pepou Streichlem.

Kvintet

Někdy v roce 2004 se k nám přidružil Ondra Trčálek a v tomto složení fungujeme doteď.       

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Novinky

12. 6. 2018

Jaro

2nd Band odehrál během měsíce a půl tři koncerty.

25. 9. 2017

Kuželov Fest

Kuželove Fest, aneb jak jsme se stali hlavní hvězdou kuželovského festivalu.

19. 12. 2015

U Edisona

Rok 2016 a prvních 60 let Libora jsme zakončili hraním v restauraci U Edisona v Hrabůvce.

archív

Oblíbené odkazy