Úvodní stránka » O nás » Jak to bude se 2nd Bandem

Jak to bude se 2nd Bandem

Libor

Myslím, že 2nd Band by mohl udělat z repertoáru, který má, tak tři slušné řadové desky, pak se uvidí. Nesplaceným dluhem je pořád unplugged deska, případně nějaký živák. A přiměřeně koncertů k tomu, tj. čím více, tím lépe. 

Leoš

Velký prostor skýtá potenciál písniček, které se nahromadily v průběhu let. Máme co probírat a nahrávat. Jak se zdá, našli jsme základnu pro živé hraní. U Chýlků  se nám líbí a budeme zde nadále vyvíjet pořadatelské i koncertní aktivity. Věřím, že nám prospěje záměr doplnění pódiové aparatury tak, abychom se obešli bez externího zvukaře – zpočátku alespoň pro akustické hraní.

Ivo

Já bych se ještě docela rád vrátil do období před 2ndBandem (prenatální období). Vzniklo zde mnoho krásných písniček, které jsme kdysi hráli u Dudů v obýváku, ale skupina je nikdy veřejně nepředstavila. Čas od času nějakou zahrajeme na zkoušce a překvapíme tím Ondru, který jako největší znalec zjišťuje, že všechny naše písničky ještě nezná.  Myslím si, že bychom tyto staré songy měli zase oprášit, dát jim nový kabát, přizvat si na pomoc naše kamarády muzikanty ze spřátelených kapel a natočit je na zvláštní desku. Ta by se mohla jmenovat třeba „Zapoměnky“.

David

Budoucnost kapely bych osobně spojil zejména se živým hraním jednak samostatných koncertíků a taky určitě festiválků typu Uchylka. Repertoár je dosti široký. S tím bohužel souvisí Ondrou zmíněný nedostatek v podobě manažera... S vytížením členů kapely v osobním i pracovním životě tuto funkci těžko může zastávat někdo z nás.S hraním bych spojil i nějaké živé nahrávky, což se mi jeví jako rychlejší a jednodušší varianta než nahrávání studiové, kde se mi vkrádá trošku zase ta pochybnost s časem…. Ale to neznamená, že bych se tomu bránil.Podtrženo-sečteno, rád bych po vytříbení repertoáru hrál s kapelou více živě, nahrával, a samosebou zkoušel (i nové či staronové věci).

Ondra

Myslím, že nápadový potenciál Libora a Leoše je naprosto bezbřehý, určitě  je toho víc než na zmíněné tři řadové desky. A jako bývalý samozvaný největší znalec repertoáru přicházím na to, že i když znám postupně víc a víc písniček, pořád je to jenom asi tak polovina - tolik toho kluci mají a při tvorbě koncertních set-listů si mohou dovolit hýcat a plýtvat skvělými vlastními songy bez omezení. Do budoucna by bylo ideální, kdyby se o kapele víc vědělo, aby ta skvělá muzika zasáhla opravdu ty nejširší lidové vrstvy. Protože i když se možná v Česku najdou kapely stylově 2ndBandům příbuzné (bílé blues, elektrický folk, škatulkujte si jak je libo), jsem si jist, že žádná podobná nemůže nabídnout tak obrovské kvantum originálních písničkářských nápadů. Takže: nevíte někdo o schopném manažerovi??

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Tuž nevim. (Libor, 28. 1. 2010 9:27:36) Odpovědět

    Možna by bylo dobre se sejit na zkušce, nebo eště lepši v hospodě a domluvit se na čimsy realnym, bo mi teho připada jaksi moc.

Novinky

12. 6. 2018

Jaro

2nd Band odehrál během měsíce a půl tři koncerty.

25. 9. 2017

Kuželov Fest

Kuželove Fest, aneb jak jsme se stali hlavní hvězdou kuželovského festivalu.

19. 12. 2015

U Edisona

Rok 2016 a prvních 60 let Libora jsme zakončili hraním v restauraci U Edisona v Hrabůvce.

archív

Oblíbené odkazy