Úvodní stránka » Novinky » Fest uchylka

Fest uchylka

FEST UCHYLKA je akce, na které vystupují kapely a muzikanti hrající, cvičící a nebo jen navštěvující Restauraci u Chýlků. 7.11.2009, symbolicky v den VŘSR, se konal 0. zahřívací (nejedná se o gay akci) ročník. Do budoucna se počítá s tím, že tyto festivaly budou dva ročně, tj. jarní a podzimní FEST UCHYLKA, a že by se jich mohly účatnit hostující kapely či osobnosti.  


Vystoupily celkem čtyři uskupení a na závěr ještě každý přispěl pověstnou troškou (ne Zdeňkem) do mlýna, ale vezměme to od začátku

Ten patřil naší kapele 2nd Band. Zahráli jsme asi 12 písniček, z nichž, jako obvykle, největší ohlas sklidily "Anděl Větroplach" a "Zahrádkáři". Příjemně nás překvapil dobrý zvuk v sále a zejména pohodová atmosféra cca sedmdesáti návštěvníků festivalu, která vydržela celý večer.

Jako druzí vystoupili EMESIS, což je kapela, kteá v posledních letech nehrála, ale jejich písničky jsou pro ty, kteří je znají, evergreeny, které se dají poslouchat pořád. Bubeník Petr Balon s krásnou baskytaristkou Danuškou Kučovou obstarali šlapající rytmiku, skvělý František Kuča na kytaru a jako o život zpívající Radim Dobiáš pak dotvořili příjemné vystoupení kapely. Super vyšla především nově zaranžovaná píseň "Sám".

Zlatým hřebem bylo vystoupení skupiny Café Industrial. Hráčsky výborně vybavené tri hraje nezařaditelnou hudbu, kterou by kritici asi označili jako fussion. Pohybují se na spojnici jazzu, šansonu, rocku, folku a bůhví čeho ještě. Důležité je, že je to zalímavé k poslouchání. Asi nejvíce, ty kteří Café Industrial slyšeli poprvé, překvapilo, že František Kuča zpívá stejně dobře, jako hraje na kytaru.

Na závěr přítomní muzikanti zahráli pod hlavičkou "OdChylka B&" několik známých pecek a rozezpívali publikum. Když už se zdálo, že bude konec, přidal Ondra Trčálek všem na cestu vlastní píseň z repertoáru Marxovy Tchýně "Ty vole", což byla ta správná tečka, protože jsme všude slyšeli: "Ty vole, to byl super večer!"

Libor

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Novinky

12. 6. 2018

Jaro

2nd Band odehrál během měsíce a půl tři koncerty.

25. 9. 2017

Kuželov Fest

Kuželove Fest, aneb jak jsme se stali hlavní hvězdou kuželovského festivalu.

19. 12. 2015

U Edisona

Rok 2016 a prvních 60 let Libora jsme zakončili hraním v restauraci U Edisona v Hrabůvce.

archív

Oblíbené odkazy